16-5-25 vroege ochtendrit Giro Italia🇮🇹

16-05-2025 | 14:24

Vanmorgen ging de wekker vroeg, tegen 6.00 uur zat ik al op de racefiets voor een tocht van 50 kilometer richting het werk. 

Want ja, als je in september de Col du Calébié gaat bedwingen voor het Beatrix Kinderziekenhuis, dan moet er serieus getraind worden.


Het grappige is: onderweg voelde het alsof ik midden in de Giro d’Italia zat. 

Niet vanwege een peloton, maar door de sfeer. De vogeltjes floten alsof ze speciaal voor mij langs de route waren opgesteld kleine supporters met veren, die me aanmoedigden met een enthousiaste “tsjilp-allez!”


En alsof dat nog niet gek genoeg was, vloog er op een gegeven moment ook nog een Apache-helikopter van Defensie over. Alsof ik werd gefilmd 

Kortom: de benen draaiden, het hoofd zat vol fantasie, en het doel fietsen voor de kinderen in het Beatrix Kinderziekenhuis gaf het allemaal net dat beetje extra betekenis.